Produktbilden är ännu inte tillgänglig.

TEKNISKA DETALJER

SPECIFIKATIONER

Voltage [ V ]
12
I.D.1 [ mm ]
27.00
O.D.1 [ mm ]
56.50
O.D.2 [ mm ]
49.00
L.1 [ mm ]
66.00
B+ [ mm ]
M8x1.25
L.B+ [ mm ]
20.00
Coil bolt [ mm ]
M8x1.25
L.Coil bolt [ mm ]
10.00
Replacement for
BOSCH

AS / STARTER SOLENOIDS CATALOG

SS0383P

SS0383P

ZF NO.
84-178-12V
Spänning
12V
Serie
BOSCH
Kontakta vårt team →

SOLENOID-OE

7
SOLENOID OE from the AS source catalog
TillverkareReferensnummer
BOSCH9330081065
BOSCH933A081065
ZMZM878
CASCOCSO10154AS
ERA227840
REAL20301451BN
SANDOSSO10154.0

FÖR STARTMOTOR

Startmotorkoder8

Starter motor codes from the AS source catalog
TillverkareStartmotorkod
BOSCH9000081005
BOSCH9000081008
BOSCH9000082079
BOSCH9000082080
BOSCH9000082081
BOSCH9000082082
BOSCH9000082083
BOSCH9000082085