Produktbilden är ännu inte tillgänglig.

TEKNISKA DETALJER

SPECIFIKATIONER

Voltage [ V ]
12
I.D.1 [ mm ]
23.00
O.D.1 [ mm ]
52.00
O.D.2 [ mm ]
44.00
L.1 [ mm ]
75.50
B+ [ mm ]
M10x1.5
L.B+ [ mm ]
14.50
Coil bolt [ mm ]
M8x1.25
L.Coil bolt [ mm ]
12.00
Replacement for
PRESTOLITE

AS / STARTER SOLENOIDS CATALOG

SS9198P

SS9198P

ZF NO.
97-007X-12V
Spänning
12V
Serie
PRESTOLITE
Kontakta vårt team →

SOLENOID-OE

11
SOLENOID OE from the AS source catalog
TillverkareReferensnummer
AS-PLSS9198P
BOSCHF042011158
PRESTOLITE35640910
PRESTOLITE35641280
PRESTOLITEK01248
PRESTOLITEK01516
ZEN71485
ZENZN71485
ZMZM1485
ELECTROLOGSOL9734
ERA227055

FÖR STARTMOTOR

Startmotorkoder15

Starter motor codes from the AS source catalog
TillverkareStartmotorkod
PRESTOLITE35258820
PRESTOLITE35258880
PRESTOLITE35258950
PRESTOLITE35259150
PRESTOLITE35259310
PRESTOLITE35259580
PRESTOLITE35259590
PRESTOLITE35259600
PRESTOLITE35259660
PRESTOLITE35259680
PRESTOLITE35259690
PRESTOLITE35260940
PRESTOLITE35261020
PRESTOLITE35261345
PRESTOLITE35261385