Produktbilden är ännu inte tillgänglig.

TEKNISKA DETALJER

SPECIFIKATIONER

Voltage [ V ]
12
I.D.1 [ mm ]
25.30
O.D.1 [ mm ]
54.00
O.D.2 [ mm ]
47.60
L.1 [ mm ]
61.30
B+ [ mm ]
M8x1.25
L.B+ [ mm ]
22.50
Coil bolt [ mm ]
M8x1.25
L.Coil bolt [ mm ]
10.00
Replacement for
MAGNETI MARELLI

AS / STARTER SOLENOIDS CATALOG

SS4066P

SS4066P

ZF NO.
66-014-12V
Spänning
12V
Serie
MARELLI
Kontakta vårt team →

SOLENOID-OE

13
SOLENOID OE from the AS source catalog
TillverkareReferensnummer
IKA4.6203.9
MAGNETI MARELLI85541010
MAGNETI MARELLI85541400
ZM7595
ZMZM7595
ERA227742
ITAB AUTOMOTIVE11130102AV
KRAUFSSE8532
MEAT & DORIA46048
WAI054.000.496.056
WAI054.000.496.058
WAI054.000.496.590
WILMINK GROUPWG2018168

FÖR STARTMOTOR

Startmotorkoder8

Starter motor codes from the AS source catalog
TillverkareStartmotorkod
MAGNETI MARELLI63101000
MAGNETI MARELLI63101002
MAGNETI MARELLI63102003
MAGNETI MARELLI63102007
MAGNETI MARELLI63222909
MAGNETI MARELLI63223108
MAGNETI MARELLI63223200
AS-PLS4015