Produktbilden är ännu inte tillgänglig.

TEKNISKA DETALJER

SPECIFIKATIONER

Voltage [ V ]
12
O.D.1 [ mm ]
52.50
O.D.2 [ mm ]
46.50
L.1 [ mm ]
73.50
B+ [ mm ]
M8x1.25
L.B+ [ mm ]
14.40
Coil bolt [ mm ]
M8x1.25
L.Coil bolt [ mm ]
8.50
Replacement for
DELCO

AS / STARTER SOLENOIDS CATALOG

SS1159S

SS1159S

ZF NO.
13-077-12V
Spänning
12V
Serie
DELCO REMY
Kontakta vårt team →

SOLENOID-OE

6
SOLENOID OE from the AS source catalog
TillverkareReferensnummer
CARGO238620
CARGOF032238620
ELECTROLOGSOL2076
KRAUFSSD7034
WAI054.001.061
WOODAUTOSND13040

FÖR STARTMOTOR

Startmotorkoder13

Starter motor codes from the AS source catalog
TillverkareStartmotorkod
DELCO25187951
DELCO8000321
DELCO9000936
DELCO9000952
DELCO9000965
DELCO96450663
DELCO96469962
DELCO96550792
DELCO96569440
DELCO96843574
AS-PLS1144S
AS-PLS1154S
AS-PLS1224S