Produktbilden är ännu inte tillgänglig.

TEKNISKA DETALJER

SPECIFIKATIONER

Voltage [ V ]
12
I.D.1 [ mm ]
27.50
O.D.1 [ mm ]
56.50
O.D.2 [ mm ]
49.00
L.1 [ mm ]
66.00
B+ [ mm ]
M8x1.25
L.B+ [ mm ]
22.00
Coil bolt [ mm ]
M8x1.25
L.Coil bolt [ mm ]
17.00
Replacement for
BOSCH

AS / STARTER SOLENOIDS CATALOG

SS0179S

SS0179S

ZF NO.
84-107-12V
Spänning
12V
Serie
BOSCH
Kontakta vårt team →

SOLENOID-OE

26
SOLENOID OE from the AS source catalog
TillverkareReferensnummer
BOSCH0331303151
BOSCH0331303651
BOSCH2339303333
CARGO231790
CARGOF032231790
IKA4.6307.9
MAGNETI MARELLI940113050573
MAGNETI MARELLIAME0573
MERCEDES0011520010
MERCEDES0011520110
MERCEDESA0011520010
MERCEDESA0011520110
ZM6973
ZMZM6973
ELECTROLOGSOL1334
ERA227671
GHIBAUDIE9039
KRAUFSSB1790
MEAT & DORIA46028
POWERMAX81016849
WAI054.000.767.016
WAI054.000.767.018
WAI054.000.767.019
WAI054.000.767.590
WAI66-91163
WOODAUTOSND11035

FÖR STARTMOTOR

Startmotorkoder13

Starter motor codes from the AS source catalog
TillverkareStartmotorkod
BOSCH0001115012
BOSCH0001115024
BOSCH0001218140
BOSCH0001218150
BOSCH0001218156
BOSCH0001218162
BOSCH0001218740
BOSCH0001223005
BOSCHB001233245
BOSCHB001233264
AS-PLS0091
AS-PLS0143
AS-PLS0470