Produktbilden är ännu inte tillgänglig.

TEKNISKA DETALJER

SPECIFIKATIONER

Voltage [ V ]
12
I.D.1 [ mm ]
24.40
O.D.1 [ mm ]
52.50
O.D.2 [ mm ]
45.20
L.1 [ mm ]
64.70
B+ [ mm ]
M8x1.25
L.B+ [ mm ]
21.30
Coil bolt [ mm ]
M8x1.25
L.Coil bolt [ mm ]
13.90
Replacement for
BOSCH

AS / STARTER SOLENOIDS CATALOG

SS0068

SS0068

ZF NO.
84-218-12V
Spänning
12V
Serie
BOSCH
Kontakta vårt team →

SOLENOID-OE

12
SOLENOID OE from the AS source catalog
TillverkareReferensnummer
BOSCH1986SE1689
BOSCH2339305111
CARGO332894
CARGOF032332894
FIAT77365120
CASCOCSO10212AS
ELECTROLOGSOL1147
KRAUFSSB6120
REAL20301212BN
SANDOSSO10212.0
WAI054.000.710.010
WOODAUTOBOS2339305111

FÖR STARTMOTOR

Startmotorkoder13

Starter motor codes from the AS source catalog
TillverkareStartmotorkod
BOSCH0001137001
BOSCH0001137002
BOSCH0001137003
BOSCH0001137004
BOSCH0001137011
BOSCH0001137012
BOSCH0001138011
BOSCH0001138012
BOSCH0001172401
AS-PLS0237
AS-PLS0311
AS-PLS0609S
AS-PLS0704S